loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

14 قصه 14 معصوم 12: امام علی النقی (ع)

1 (1)

ناشر قدیانی

نویسنده حسین فتاحی

مترجم پرویز امینی | امیر صالحی طالقانی

تصویرگر محمدرضا دادگر

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 24

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 48668 10003022
30,000 28,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هر کتاب از مجموعه ی "14 قصه، 14 معصوم" به شرح زندگی یکی از ائمه و معصومین(ع) اختصاص دارد. ویژگی این داستان ها زبان ساده ای است که در آنها به کار رفته و به دلیل همین سادگی بیان است که همه ی آنها برای کودکان دبستانی قابل درک و جذاب شده اند. نویسنده ضمن رعایت سندیت وقایع تاریخی هر داستان، و ذکر نام دقیق شخصیت ها، مکان ها و تاریخ ها، سعی کرده است که جنبه ی داستانی اثر را نیز نادیده نگیرد تا علاوه بر بازنگری حوادث و شرح زیبایی های زندگی این چهارده معصوم، خواننده را به پیگیری هر داستان و مراجعه به کتاب بعدی تشویق کند.
کتاب امام علی النقی (ع) با نثری شیوا و جذاب به زندگی امام دهم ما شیعیان پرداخته است، نویسنده در این مجموعه کوشیده تا با بیانی داستان گونه کودکان و نوجوانان را با زندگی ائمه اطهار آشنا کند. از بارزترین ویژگی این داستان ها می توان به زبان ساده ی آن ها اشاره کرد که به دلیل همین سادگی، داستان ها برای کودکان دبستانی قابل درک و جذاب شده اند. وی همچنین ضمن رعایت سندیت وقایع تاریخی هر داستان و ذکر نام دقیق شخصیت ها، مکان ها و تاریخ ها سعی کرده تا جنبه واقعی آثار مورد نظر را هم نادیده نگیرد. کتاب با داستان تولد این امام بزرگوار شروع می شود و در ادامه ماجرای زندگی ایشان به صورت فصل به فصل آمده است که هریک از آن ها یکی از خصیصه های ایشان از جمله: علم و دانش فراوان، خوبی و خوشرویی، پرهیزکاری و … را بازگو می کند. در بخش پایانی کتاب، به سقوط حکومت متوکل خلیفه ستمگر به دست پسرش معتز و شهادت امام اشاره شده است. معتز به قدری ظالم بود که تصمیم گرفت کاری که پدر و دیگر برادرانش موفق به انجام آن نشده بودند به پایان برساند، او توسط یکی از نزدیکانش امام علی النقی (ع) را با زهر مسموم و به شهادت رساند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما