بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • جوانان از دیدگاه امام خمینی(ره)

جوانان از دیدگاه امام خمینی(ره)

تبیان دفتر شانزدهم

ناشر : موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)

نویسنده : سید روح الله موسوی خمینی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 405

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 48910003022
16,000 14,400 تومان
افزودن به سبد سفارش

درک و شناخت درست حضرت امام از مراتب و کمالات انسان و نیازهای واقعی جوانان، سبب توجه و تذکر نکات مورد لزوم به نوجوانان و جوانان جامعه شد. همچنین حساسیت بسیار به رشد جنبه های روحی و معنوی در میان جوانان، سبب شد که در سال های نخست پیروزی انقلاب، تحول چشم گیری در قشر جوان جامعه به وجود آید و خیل عظیمی از این خداجویان رهیده از ارزش های پست و حیوانی، راه سعادت خود را در تزکیه نفس و سلوک الی الله جست وجو کنند.
کتاب جوانان از دیدگاه امام خمینی(رحمت الله علیه)، شامل سخنان ارزشمند ایشان خطاب به جوانان این مرز و بوم است که در 9 فصل مجزا تنظیم شده است. فصل اول با عنوان «امام و جوانان»، به مباحثی درباره تمجید امام از جوانان و لزوم تقرب جوانان به خدا می پردازد. فصل دوم با عنوان «جوانان در رژیم طاغوت»، به سخنان حضرت امام درباره توطئه استعمارگران در انحراف جوانان از راه رواج فساد و آزار و اذیت جوانان اختصاص داده شده است. فصل سوم به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده است. فصل چهارم و پنجم، به «انقلاب و تحول جوانان» و «وظایف جوانان در انقلاب» مربوط است و همراهی و همگامی جوانان با نهضت، حفظ وحدت، حفظ استقلال کشور، ایستادگی در مقابل توطئه ها، تشکیل ارتش بیست میلیونی، تلاش و سازندگی، شرکت در انتخابات و اتکال به خداوند را دربرمی گیرد. فصل ششم و هفتم به «جوانان و دفاع مقدس» و «شهادت طلبی جوانان» اختصاص داده شده است. در پایان، فصل هشتم و نهم که به «تعلیم و تربیت جوانان» و «هشدارهای امام به جوانان» می پردازد، سخنان حضرت امام را درباره اصلاح فرهنگ گذشته و والدین و تربیت فرزندان شامل می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی