بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ و تمدن (10)
  4. نگاه نو 1: چه کسانی می توانند حوزه را متحول کنند؟
  • نگاه نو 1: چه کسانی می توانند حوزه را متحول کنند؟

نگاه نو 1: چه کسانی می توانند حوزه را متحول کنند؟

گزارش سلسله نشست های علمی - کاربردی نگاه نو ویژه طلاب جوان حوزه علمیه

ناشر : معاونت پژوهش حوزه علمیه قم

نویسنده : محمدتقی مصباح یزدی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 24

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 490510003022

معرفی کتاب

«چه کسانی می توانند حوزه را متحول کنند؟» این سؤالی است که استاد فرزانه آیت الله مصباح یزدی در اولین نگاره از این سلسله به تبیین آن می پردازد.این سخنان در ملاقات جمعی از طلاب مدرسه معصومیه در سال 1382 با ایشان ایراد شده است.
با توجه به اهمیت مساله و زیبایی تحلیل های ارائه شده استاد و هم چنین استقبال طلاب جوان، واحد ترویج پژوهش تصمیم گرفته است متن سخنرانی را به طور مستقل به زیور طبع بیاراید.
در این تحلیل ایشان ضمن بررسی علل بروز انقلاب اسلامی به عنوان یک تحول اجتماعی در جامعه ایران و با الهام گرفتن از آن به بررسی عوامل ایجاد تحول در حوزه های علمیه به عنوان بخشی از همین جامعه می پردازد.
سالیان متمادی اندیشیدن گوینده به این مساله، مشاهده دقیق تجزبیات حوزه در این خصوص و آزمودن تاثیر مؤلفه های مختلف در این مقوله از جمله مواردی است که بتوان خواندن این متن را به تمامی نسل جوان توصیه کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط