بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. بعثت، غدیر، عاشورا، مهدویت (4)
  4. امام علی (ع) و غدیر (2-4)
  5. انسان الهی: تحلیل شخصیت امام علی (ع) از دیدگاه علامه جعفری
  • انسان الهی: تحلیل شخصیت امام علی (ع) از دیدگاه علامه جعفری

انسان الهی: تحلیل شخصیت امام علی (ع) از دیدگاه علامه جعفری

ناشر : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

نویسنده : محمدتقی جعفری | عبدالله نصری

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 405

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 500210003022
7,500 7,125 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب حاضر، شخصیت حضرت علی (ع) از دیدگاه «علامه جعفری» تحلیل می شود. به زعم ایشان: هدف از شناخت علی(ع) تنها شناسایی یک شخصیت معین در برهه ای از تاریخ نیست؛ چرا که شناختن علی (ع) در واقع شناخت مجموعه قوانینی است که در انسان کامل تحقق یافته است.
علامه جعفری معتقدند: رهایی علی (ع) از هرگونه تمایلات منفی و آزادی او از همه زنجیرهای فردی، اجتماعی و تاریخی و تحقق ارزش های گوناگون در وجود او، وی را نمونه کامل یک انسان الهی محبوب همگان قرار داد.
ایشان تاکید می کنند برای شناخت شخصیت علی (ع)، باید دیدگاه حضرت را درباره حیات تفسیر کرد؛ علی (ع) حیات را به گونه ای تفسیر می کرد که «لذت و الم»، «ترس و شکست» و تمامی رویدادهای ناپایدار حیات برای او مانند حباب هایی ناپایدار تلقی می گشتند. در کتاب، هم چنین شرح علامه جعفری بر ترجمه و تفسیر نهج البلاغه تحریر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

نوید

من این کتاب را دارم؛ فوق العاده است...

15 مرداد 1390

محصولات مرتبط
اخبار مرتبط