بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. صهیونیسم و استکبار بین المللی (12)
  4. تاریخچه صهیونیسم و استکبار بین المللی (1-12)
  5. بنیادهای سیاسی جنبش صهیونیسم مسیحی و انگاره موعودگرایی
  • بنیادهای سیاسی جنبش صهیونیسم مسیحی و انگاره موعودگرایی

بنیادهای سیاسی جنبش صهیونیسم مسیحی و انگاره موعودگرایی

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محسن قنبری آلانق

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 192

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 501110003022
21,000 18,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

کتاب حاضر، به دنبال آشکار ساختن زوایای پنهان «صهیونیسم سیاسی» در عرصه بین الملل، بررسی مبانی و عملکرد جنبش «صهیونیسم مسیحی»، یافتن حلقه­های پیوند صهیونیسم مسیحی با امپریالیسم یهود است و سعی دارد نسبت میان فسادانگیزی عالم­ گیر یهود در آخرالزمان و اعتقاد موعودگرایی را تبیین کند.

فصل اول، به پیدایش و تطور صهیونیسم و میسحیت به منزله شاخه فرهنگی یهود و به دنبال آن، شکل­گیری صهیونیسم سیاسی می­پردازد.

فصل دوم، از ظهور جنبش سیاسی- مذهبی صهیونیسم مسیحی سخن می­گوید که توانسته میان صهیونیسم و مسیحیت، پیوندی عمیق برقرار کند. در این فصل، ریشه­ های سیاسی و دینی این پیوند و گسترش هژمونی امپراتوری یهود در سراسر جهان به ویژه آمریکا، اروپا و خاورمیانه بررسی می­شود.

فصل سوم به دکترین منجی­ گرایی می­ پردازد که کلید فهم ادعاهای دینی یهود برای توجیه اشغال فلسطین است. بررسی انگاره منجی­ گرایی در جنبش صهیونیسم مسیحی و نقد آن، از مباحث این فصل است.

نگارنده، در پایان نتیجه می­گیرد که صهیونیسم، با گسترش سلطه خود در خاورمیانه برای تحقق سرزمین موعود و دامن­ زدن به فساد هرچه بیشتر، می­ کوشد پایان تاریخ را بر اساس عقاید خود رقم بزند.

مطالعة این کتاب، نگرش عمیق­­ تری برای تحلیل وقایعی که در جهان امروز رقم می­خورد، به خواننده می­دهد و او را با مبانی عقیدتی گردانندگان نظام جهانی امروز، آشنا می­کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط