بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

فلسفه زندگی: تأملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق

ناشر : فرهنگ نشر نو

نویسنده : کریستوفر همیلتن

مترجم : میثم محمدامینی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 309

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5115910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
45,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فلسفه زندگی مجموعه ای است که از چند جستار یا مقاله فلسفی که مطابق تقسیم بندی رایج در حوزه فلسفه اخلاق قرار می گیرد.
همیلتن برداشتی وسیع از مفهوم اخلاق در نظر دارد. او از جمله درباره راز زادن و مردن، معنای حیات و پوچی زندگی، تقدیر و سرنوشت، نسبی گرایی، و ترس از مرگ بحث می کند. همین طور درباره دو جنبه مهم از حیات انسان، یعنی خواب و آمیزش جنسی که در بررسی های فلسفی کمتر مورد توجه بوده اند، تحلیل های جالبی ارائه می دهد.
همیلتن کاملا به این مسئله توجه دارد که زندگی بسیار بسیار پیچیده تر و در برابر توضیح مقاوم تر از آن است که بتوان با مطالعه کتب دانشگاهی درباره فلسفه اخلاق درکی کامل یا رضایت بخش از آن است به دست آورد. اما می کوشد که به قول ویتگنشتاین تعبیر خود از امور به دست دهد.
او در این راه ذوق و حساسیت ادبی را در کنار نظم و منطق فلسفی به کار می گیرد و بحث را جا به جا با نقل قول های شایسته از آثار شکسپیر، داستایسفکی، جورج الیوت، لارنس، پروست، الیوت، فیلیپ لارکین و بسیاری دیگر غنا می بخشد و از این رهگذر وجه تازه ای از رابطه میان فلسفه و ادبیات را برای خواننده روشن می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط