110,000
تومان
10 ٪
99,000
تومان
افزودن به سبد خرید

آواز، بچه، آتش

واقع در شهر شیراز و اطراف

دسته بندی: رمان و داستان کوتاه

ناشر: کتاب جمکران

نویسنده: اکبر صحرایی

ویراستار: سعید سعادت

سال نشر: 1395

تعداد صفحات: 224

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

رمان کتاب آواز، بچه، آتش که با شیوه مستند داستانی نگارش یافته حاوی نکات جالبی است که معمولا از دید افرادی که محققانه به جریانات اجتماعی نگاه نمی کنند، پنهان می ماند و برای پژوهشگران تاریخ انقلاب بسیار مفید است.
این کتاب که به کوشش اکبر صحرایی نویسنده خوش ذوق و مطرح شیرازی نگارش یافته حاصل مدتها تحقیق و پژوهش، مصاحبه و پیدا کردن پرونده آیت الله شهید دستغیب در ساواک شیراز است.
صحرایی در این کتاب با هنر داستان نویسی و داستان پردازی جلوه های زیبایی از زندگی، منش و سیره شهید دستغیب را به تصویر کشیده است.
بیان لحظه های ناب انقلاب همراه با تلاش مذبوحانه ساواک و عوامل رژیم برای ساکت کردن آیت الله یا به انزوا کشیدن وی از دیگر بخش های این رمان جذاب است.
نفوذ یکی از عوامل ساواک که خود زمانی پای درس حاج آقا در مسجد جامع می نشسته، تردیدهای اتابکی عامل نفوذی رژیم درباره صحت و سقم حرف های دستغیب و دیگر وقایع زندگی این شهید والامقام در این رمان جذاب به نگارش درآمده است.

این کتاب از دو دفتر تشکیل شده است. دفتر اول آن، از آینده به گذشته روایت می کند که از هنگام انفجار تروریستی و شهادت آیت الله دستغیب آغاز می شود و تدریجا تا سال ۵۷ به عقب می آید. در دفتر دوم نیز که از اواسط کتاب آغاز می شود، مخاطب با نادر اتابکی آشنا خواهد شد.

شخصیت نادر اتابکی که نامش بر اساس مستندات ساواک انتخاب شده، ساخته ذهن نویسنده است اما اتفاقاتی که با توجه به حضور او در داستان رخ می دهد، منطبق بر زندگی شهید دستغیب بوده و کاملا واقعی است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام