بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف انقلاب (9)
  4. بیانات و سیره عملی امام و رهبری (2-9)
  5. جامعه بهشتی: اصلاح الگوی مصرف از منظر آیات، روایات و بیانات حضرت امام خمینی (قدس سره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)
  • جامعه بهشتی: اصلاح الگوی مصرف از منظر آیات، روایات و بیانات حضرت امام خمینی (قدس سره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

جامعه بهشتی: اصلاح الگوی مصرف از منظر آیات، روایات و بیانات حضرت امام خمینی (قدس سره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

ناشر : دفتر نشر معارف

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 114

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 517510003022
1,500 1,350 تومان
افزودن به سبد سفارش

کتاب جامعه بهشتی؛ اصلاح الگوی مصرف از منظر آیات، روایات و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب با نگاهی اجمالی به آیات و روایات نگرش اسلام به «الگوی صحیح مصرف»، زوایای مختلف و ابعاد گسترده اجتماعی، اقتصادی و سیاسی رفتارهای مصرف گرایانه را می کاود.اصلاح الگوی مصرف، راهکارها و شیوه های اصلاح الگوهای رفتاری جامعه از زاویه نگاه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، موضوعات اصلی این نوشتار را تشکیل می دهند.در مقدمه کتاب آمده است: «پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، خوی ها و آداب به جای مانده از سال ها حکومت طاغوت بر این سرزمین، مثل گرایش به اشرافی گری، زیاده خواهی و اسراف کاری، از قاطبه مردم انقلابی ایران رخت بر بست و خصلت های اسلامی مثل روحیه قناعت، کار و تولید، جایگزین آن گردید. اما به مرور و پس از دوران سازندگی و روی کار آوردن امکانات مادی و گسترش تلاش برای ایجاد رفاه، به عنوان یکی از محورهای تهاجم فرهنگی، هجومی از مرکز اردوگاه استکبار برای گسترش روحیه مصرف زدگی، لذت گرایی و اشرافی گری آغاز شد که متاسفانه آلوده شدن بخشی از مسوولان نیز به این آفات، زمینه ترویج آن در جامعه را فراهم و خطر تبدیل شدن آن را به فرهنگ عمومی در جامعه را افزایش داد.»این کتاب در سه بخش تنظیم و تدوین شده است. بخش اول، آیات قرآنی مرتبط با بحث اصلاح الگوی مصرف را در بردارد. در بخش دوم روایات معصومین(ع) درباره اسراف، آثار زیانبار اسراف، راه علاج اسراف، مصادیق اعتدال و میانه روی، نتایج میانه روی و دوری از اسراف عنوان می شوند.بیانات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در پنج فصل بخش پایانی این نوشتار جای دارند. بررسی و نقد وضعیت موجود از نظر زیاده روی در مصرف، ریشه های مصرف گرایی در بین ما ایرانیان، علل مذموم بودن اسراف و ضرورت صرفه جویی، الگوی صحیح مصرف از منظر اسلام و راهکارهای اصلاح الگوی مصرف، عناوین فصل های پنجگانه این بخش اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط