بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

جستارهایی در فلسفه هنر

ادبیات و هنر - 12

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده : احمدرضا معتمدی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 224

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5205810003022
17,000 15,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب جستارهایی درفلسفه هنر، شامل بررسی و نقد آراء برخی فیلسوفان هنر چون افلاطون، ارسطو، هگل، هایدگر، سنت گرایان و مکتب های فلسفی هنر است.

فصول مختلف کتاب پیش از این در مقالات علمی ـ پژوهشی کشور به چاپ رسیده و مکرراً مورد ارجاع پژوهشگران فلسفه و هنر قرار گرفته است. دکتر احمدرضا معتمدی از بنیانگذاران مباحث فلسفه هنر در مباحث دانشگاهی و آکادمیک است و خود تجربه هنری را با آثار فاخر فلسفی در حوزه سینما به جان آزموده است. بررسی مقایسه ای و تطبیقی همراه با نقد و واکاوی در آراء فیلسوفان هنر از افلاطون تا هگل و سنت گرایان، و یا تأثیر آراء فیلسوفان برجسته مکتب شرق چون شانکار، بر هنر معاصر چون سینما در سلسله مقالات کتاب، حاوی دیدگاه هایی بدیع و نواندیشانه در ساحت فلسفه هنر است.

دکتر رضا داوری اردکانی در یادداشتی درباره این مقالات، آن را نتیجه پژوهش و تدریس سالیان متمادی فلسفه هنر، تجربه تولید اثر هنری و انس با زبان تلقی می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

علی عرفا

بسیار عالی خدا خیر بده استاد علی اکبر رشاد بزرگ رو...

13 آذر 1398

محصولات مرتبط