بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. اخلاق و علوم تربیتی (7-15)
  5. تاثیر ایمان بر اخلاق فضیلت از دیدگاه اسلامی
  • تاثیر ایمان بر اخلاق فضیلت از دیدگاه اسلامی

تاثیر ایمان بر اخلاق فضیلت از دیدگاه اسلامی

ناشر : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده : حجت الله آزاد

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 320

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5209110003022
16,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

نظام اخلاق اسلامی که بر بنیاد توحید استوار است و ثمره شیرین آن نیل به مقام قرب حق تعالی است، یک نظام اخلاقی ایمان محور تمام عیار است که با عنصر ایمان می آغازد و به مراتب بلند ایمان ختم می گردد؛ از همین رو ثقة الاسلام کلینی عمدة فضائل و رذائل اخلاقی را در کتاب «الایمان والکفر» سامان داده و محدث بزرگ اهل سنت امام بیهقی نیز بر پایه حدیثی از پیامبر اکرم9 مجموعه فضائل اخلاقی را در کتاب «شعب الایمان» گرد آورده و هر فضیلتی را شاخه ای از ایمان معرفی کرده است.

این نوشتار مدعی است ایمان در حوزه فضائل اخلاقی دو تأثیر مهم دارد؛ از یک طرف ابعاد بینشی و گرایشی ایمان موجب تحول در دو بعد بینشی و انگیزشی فضائل اخلاقی می گردد و از طرف دیگر حوزة جدیدی به نام فضائل بندگی را به حوزه فضائل اخلاقی می افزاید؛ به بیان دیگر تحلیل عمیق نحوة تأثیر ایمان بر مؤلفه های فضائل اخلاقی نقطه تمرکز نوشتار حاضر است.

این کتاب شامل فصول زیر می باشد:
فصل اول: کلیات
فصل دوم: ساختار معنایی ایمان از دیدگاه اسلام
فصل سوم: جایگاه و مؤلفه های اخلاق فضیلت
فصل چهارم: اخلاق اسلامی و وجوه فضیلت گرایانه آن
فصل پنجم : ایمان و نقش آن در غنای اخلاق با رویکرد اخلاق فضیلت
فصل ششم : جمع بندی و نتایج
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط