بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

سیری در منابع شیعی تاریخ ائمه علیهم السلام از اربلی تا مجلسی

ناشر : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده : غلامحسین حسین زاده شانه چی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 260

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5210610003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب « سیری در منابع شیعی تاریخ ائمه علیهم السلام از اربلی تامجلسی » تالیف آقای غلامحسن حسین زاده شانه چی نام کامل کتاب حاضر است.
بررسی و شناخت تاریخ و زندگانی امامان معصوم علیهم السلام مبتنی بر شناخت آثار و کتاب هایی است که در این باره نوشته شده است .
این آثار از مراتب مختلفی برخوردار بوده و ارزش و اعتبار هر کدام با دیگری متفاوت است .

کتاب سیری در منابع شیعی تاریخ ائمه علیهم السلام از اربلی تا مجلسی تالیف آقای غلامحسن حسین زاده شانه چی در سه فصل و 260 صفحه به معرفی و بررسی بخشی از این آثار در محدوده زمانی قرن هفتم تادوازدهم هجری قمری می پردازد و نمای کلی هر یک را بیان می کند .
این دوره که عصر میانی تاریخ اسلام و تشیع است ، از زمان اربلی مولف کشف الغمه تا زمانت علامی مجلسی را دربرمی گیرد .
در این کتاب به مباحثی نظیر ویژگی های صوری و محتوایی تاریخ نگاری های مربوط به زندگانی ائمه علیهم السلام و بررسی موردی کتاب های تالیف شده در این مقطع زمانی پرداخته می شود .
همچنین در فصل سوم این کتاب به نقد اخبار و روایات معارض با اصول دینی و احکام شرعی موجود در برخی از این کتاب پرداخته می شود .
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط