loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پیرنگ های بی نیرنگ: نقدنامه آثار نادر ابراهیمی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 52789 10003022
19,000 17,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب نقد و تحلیلی است بر آثار داستانی نادر ابراهیمی با رویکردی جامعه­ شناختی و شاید نخستین کوششی باشد که به صورت مستقل در باب نادر ابراهیمی و بررسی آثار وی سامان یافته است. نقد اجتماعی به تحلیل محتوای اثرا ادبی و رابطۀ آن با جامعه، همچنین میزان تأثیرپذیری نویسنده از محیط اجتماعی خود می­ پردازد. بحث اصلی نقد اجتماعی اساساً بازتاب مقولات مختلف اجتماعی و بعضاً سیاسی در آثار ادبی است. از این دیدگاه اثر ادبی میزانی است بر سنجش تعهد نویسنده به جامعۀ خود.

در این کتاب تلاش نگارنده بر آن بوده است آثار داستانی نادر ابراهیمی را از دیدگاه نقد اجتماعی بررسی کند و یک نمای کلی از بازتاب وقایع اجتماعی در آثار این نویسنده را برای مخاطب جوان بازنماید.

این اثر در چهار فصل تنظیم شده است:
فصل اول به کلیاتی در باب زندگی و معرفی آثار ابراهیمی در حوزه­های مختلف داستانی و غیر داستانی همچون نمایش­نامه­ ها, فیلم­نامه­ ها, مقاله­ ها و آثاری که برای کودکان و نوجوانان به رشتۀ تحریر درآمده پرداخته شده است.
فصل دوم آسیب­ های اجتماعی در آثار نادر ابراهیمی کاویده شده است.
فصل سوم واقعیت­ های همچون شهر, زمین و تفاوت­ های طبقاتی را بررسی نموده است.
و فصل چهارم بازتاب وقایع اجتماعی, سیاسی همچون مبارزۀ سیاسی, مسئلۀ حاکمیت و حوادث اجتماعی, همچنین قهرمان و پایگاه اجتماعی و باورها و عقاید عامیانه را مورد تحلیل قرار داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما