بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

سلسله مباحث جریان شناسی سلفی گری معاصر 3: وهابیت، تاریخ و افکار

ناشر : دارالاعلام لمدرسه اهل البیت (ع)

نویسنده : محسن عبدالملکی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 120

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5281110003022
قابل تهیه از مراکز پخش
4,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تاریخ وهابیت را کمتر خوانده ایم، از جریانهای فکری دورن وهابیت کمتر شنیده ایم، از آل سعود، کارنامه و گرایشهای فکریشان هم همینطور. برای اطلاع از این موضوعات کتاب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.
کتاب وهابیت تاریخ و افکار، سومین کتاب از دوره 14 جلدیِ سلسله مباحث جریان شناسی، اثر محسن عبدالملکی در خرداد 1395 توسط انتشارات موسسه دارالاعلام لمدرسة اهل البیت علیهم السلام در 119صفحه منتشر شد.

این کتاب دارای سه فصل است؛
فصل اول: تاریخ وهابیت،
فصل دوم: جریان های درونی وهابیت.
فصل سوم: نیم نگاهی به مهم ترین دلایل مخالفت مسلمانان با وهابیت.

در فصل اول از سه دوره تاریخی وهابیت بحث شده است. بررسی جنایات وهابیت در هر دوره، سیاست امیران و پادشاهان سعودی با استفاده از مصادر و منابه متعدد از جمله ویژگی های این بخش است.

در فصل دوم از جریانهای درونی وهابیت بحث شده است. جریانهای فکری جامیة، اخوان المسلمین، البانیة، جهیمان العتیبی، القاعده عربستان و معارضان از جمله جریانهایی اند که در این کتاب از انان سخن به میان آمده است.

در فصل سوم از مهم ترین دلایل مخالفت مسلمانان با وهابیت بحث شده است.

تلاش برای بیان مطالب نو و مستند از جمله ویژگی های این کتاب است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط