بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نظریه معرفت

ناشر موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

نویسنده کیث لرر

مترجم مهدی عبداللهی

تحقیق و تنظیم کتاب مهدی عبداللهی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 507

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5296010003022
قابل تهیه از مراکز پخش
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر در نه فصل نگارش شده است و سعی دارد به بررسی تحلیل معرفت،صدق و پذیرش،نظریه ابتناء: مبناگروی خطاناپذیر،مبناهای خطاناپذیر ،انسجام گروی تبیینی، انسجام درونی و توجیه شخصی، انسجام صدق و توجیه نقض ناپذیر ،برون گروی و معرفت شناسی طبیعی شده،شک گروی بپردازد.

امروزه مباحث معرفت شناختی در مجامع فکری و دانشگاهی ما با انگیزه ها و به دلایل گوناگونی مورد بحث قرار می گیرد.
مسائلی که به جهت بنیادی بودنشان بر همه ساخت های اندیشه و باور، از جمله علوم فلسفی، علوم انسانی، معرفت های دینی و اخلاقی تاثیر نهاده، آن ها را دگرگون می سازند.
با نگاهی گذرا به حوزه های مختلف فکری می توان به روشنی دریافت که نظریه های گوناگون معرفت شناسی در پیکره اندیشه های مختلف در قلمرو علوم انسانی و معرفت دینی حضور دارند.

کتاب حاضر، ترجمه کتاب «theory of knowlege» اثر کیث لرر می باشد. وی یک فیلسوف تحلیلی و اهل هنر است. او در حوزه های معرفت شناسی، زیبایی شناسی و اراده آزاد به پژوهش پرداخته که هشت کتاب و بیش از 170 مقاله حاصل کار او بوده است.

مطالب این کتاب در 9 فصل ارائه شده است: تحیل معرفت، صدق و پذیرش، نظریه ابتناء و ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما