بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

در آستانه نهج البلاغه

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : محمدحسن نادم

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 278

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5298710003022
4,500 4,050 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب در آستانه نهج البلاغه در یک مقدمه و هشت فصل سامان یافته است:
فصل نخست به نام گذاری و محورهای اصلی نهج البلاغه و نهج البلاغه از نگاه دیگران اختصاص دارد.
در فصل دوم سیمای امام علی (ع) از نگاه دیگران و نهج البلاغه به اختصار بررسی شده است.
در فصل سوم ویژگی های اخلاقی، آثار، موقعیت های سیاسی، اجتماعی، علمی و ادبی گردآورنده نهج البلاغه یعنی سید رضی معرفی شده است.
در فصل چهارم با نگاهی اجمالی به شاخص های ادبیات عرب قبل و بعد از اسلام، نوآوری های ادبی امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه تبیین گردیده است.
فصل پنجم خاستگاه نهج البلاغه از لحاظ بسترهای اجتماعی و سیاسی و فرهنگی را بررسی نموده است.
در فصل ششم مباحث مربوط به استناد نهج البلاغه شامل خاستگاه سندی، مصادر، راویان، آثار مربوط به اسناد و مدارک نهج البلاغه و مستدرک ها و تحریف و تصنیف نهج البلاغه بیان شده است.
فصل هفتم نیز با شبهه شناسی درباره نهج البلاغه و روش شناسی اثبات انتساب نهج البلاغه به امیرالمومنین (ع) ما را آشنا می سازد.
و در فصل هشتم ضمن طرح مباحث مربوط به کتاب شناسی نهج البلاغه، نسخ خطی، ترجمه ها، شرح ها، معجم ها، راهنماهای موضوعی، کتاب ها و مقالات مربوط به نهج البلاغه معرف شده اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط