loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سه سه: مجموعه نمایشنامه

سه نمایشنامه کوتاه، سه نمایشنامه بلند

5 (1)

ناشر کتاب نیستان

نویسنده سیروس همتی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 172

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 53110 10003022
13,000 12,350 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه نمایشنامه های او در «سه سه» با نمایشنامه درمان شروع می شود که همتی از آن به عنوان کوتاه ترین نمایشنامه به زبان فارسی نیز یاد می کند.

در این نمایشنامه او در مقام مجادله یک کودک و مرد در دستشویی بیمارستان سعی در بیان نکته های اجتماعی درباب زندگی سالم کرده است.

در نمایشنامه دوم که با عنوان «مهندس» و با تقدیم به نصرالله قادری، توحید معصومی و توحید حسین قلی پور تألیف شده است، شخصیتی خیالی که تنها صدایی از او روایت شده، سعی دارد تا از محبوب خود پاسخ این سوال را به دست آورد که شوهرِ نوعروس، باغبانِ جوان، گرگ و دزد کدامیک لایق نفرین شدن هستند. وی در قالب استعاره ای که در هر یک از این افراد ساخته است؛ به طرح پاسخ هایی می پردازد.

نمایشنامه سوم با عنوان «راه»، داستانی در حوزه دفاع مقدس را روایت می کند که همتی سه پایان را برای آن متصور شده و انتخاب هر یکی از آنها را به عهده گروه اجرایی و نیز مخاطب خود قرار داده است.

نمایش چهارم کتاب با عنوان «صبح به خیر» نمایشی است با موضوع کشمکش یک سرباز و فرمانده اش و غریبه ای که در نقطه صفر مرزی با آنها برخورد کرده و برایشان ایجاد مزاحمت می کند. در این اثر همتی به شیوایی، تصویری نو و بدیع از مرگ ارائه می دهد.

در نمایش پنجم با عنوان «برزخ» که به روح شهید «بابک فرخنده نژاد» تقدیم شده است، همتی روایتی از رویاهای یک سرباز شهید را به تصویر کشیده که سعی دارد با همسر خود ارتباط برقرار کرده و حس خودش را نسبت به او بیان کند.

نمایشنامه ششم با عنوان «fish آباد» داستانی است با محوریت حقوق نجومی یک مدیر بانک که به صورت سهوی به حساب مردی ریخته شده و او از بازپس دادن این مبلغ سرباز می زند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما