بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

رقص روی یک پا: خاطرات شفاهی اسماعیل یکتایی

ناشر سوره مهر

مصاحبه گر مصطفی مصیب زاده

تحقیق و تنظیم کتاب مصطفی مصیب زاده

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 501

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5317310003022
18,000 17,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

خاطرات این کتاب از زمان کودکی تا آزادی اسماعیل یکتای لنگرودی است که مسایلی از جمله خاطرات کودکی، جنگ و جبهه، لحظه های اسارت و... را شامل می شود.
یکتای لنگرودی در میدان مین روی مین ضد نفر رفته و پای چپشان قطع می شود و بعد اسیر شده و دو سال و نیم در اسارت به سر می برند.
فرهنگ ایثار و مقاومت باید میان نسل امروز و فردا احیا و ترویج شود.

نوبت به ما رسید و با سربلندی به سمت هواپیما رفتیم. پا که روی اولین پله گذاشتم، یاد غلامرضا افتادم. بدنم خشک شد و نفسم بند آمد . توان حرکت نداشتم. انگار پاهایم را به زمین دوخته بودند. عرق سردی روی پیشان ام نشست. صورت غلامرضا در حالی که می خندید، جلوی چشمم آمد. یاد شوخی هایش افتادم. خنده هایی که در سخت ترین شرایط، حتی در آخرین لحظه زندگی روی لب هایش بود. حرفش، زمانی که پایش قطع شده بود، توی گوشم می چرخید: «اسماعیل نمی دونستم با چه رویی باید کنار تو راه برم، ولی حالا...»

با خودم گفتم: «اسماعیل؟...اسماعیل؟...بدون غلامرضا داری برمی گردی؟»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما