بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اقتصاد رسانه ها

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشتة اقتصاد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «اقتصاد ارتباطات یا اقتصاد رسانه ها» به ارزش 3 واحد، تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند شوند.

کتاب حاضر حاصل تجربه تدریس نویسنده در درس «اقتصاد ارتباطات و رسانه ها» در دانشکده علامه طباطبایی و حاصل سال ها تحقیق نویسنده درباره اقتصاد فرهنگ و اقتصاد رسانه هاست.

رسانه ها را از جنبه های مختلف، از قبیل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می توان مطالعه کرد. بررسی جنبه های اقتصادی آن موضوع یک دانش کاربردی با عنوان «اقتصاد رسانه» است. اقتصاد رسانه، دانش بکارگیری تئوری های اقتصادی برای تجزیه و تحلیل فعالیت های رسانهای است و بنابراین نوعی مطالعه کاربردی و بین رشتهای محسوب میشود.

این کتاب در 9 فصل ارائه شده که مقدمه ای بر اقتصاد رسانه ها، تقاضای محصولات رسانه ای، مقدمه ای درعرضه محصولات رسانه ای، عرضه محصولات رسانه ای، رفتار بنگاه ها و منطق اقتصادی قبول کپی رایت، تعادل در بازار رسانه ای و عوامل مؤثر بر آن، دولت و یارانه مطبوعات، دولت و یارانه کتاب، دولت، یارانه ها و اقتصاد سینما به ترتیب فصل های 9 گانه این کتاب را تشکیل میدهند.

عمومی بودن محصولات رسانه ای، کپی رایت، بنگاه های رسانهای، محدودیت درآمد و وقت، تقاضا برای محصولات رسانه ای در ایران، اهداف بنگاه های رسانه ای، اهداف غیراقتصادی، رقابت انحصاری، انحصار چندجانبه، انواع بنگاه های رسانه ای و محصولات آنها، تابع تولید و هزینه های تولید، نقش هزینه ها بر تصمیمات بنگاه رسانه ای، کاربرد تئوری عرضه برای بنگاه های رسانه ای، تغییر قیمت محصول رسانه ای، تغییر درآمد مخاطبان، نیز از جمله مباحث مطرح شده در فصول این کتاب هستند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما