loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

الیاف شناسی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 53362 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
7,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته هنر (گرایش فرش) در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «علوم الیاف و آزمایشگاه» به ارزش 3 واحد تدوین شده است.

کشور ما پیشینه تاریخی غنی ای در زمینه فرش دارد و امروزه نیز یکی از مهم ترین تولید کنندگان فرش دستباف در دنیا به شمار می رود. در چند دهه اخیر، صنعت فرش به یک علم تبدیل شده و طبعاً با رویکردی علمی مورد توجه قرار گرفته است؛ به طوری که می توان آن را به صورت یک رشته تحصیلی در هنرستان ها و آموزشکده های فنی و دانشگاه های مختلف انتخاب کرد. نگارنده به دلیل کمبود منابع علمی در این رشته نوپا و اینکه منابع موجود برای تدریس دروس تخصصی رشته فرش، گاهی بسیار قدیمی و گاهی بسیار تخصصی و پیچیده اند، اقدام به تدوین آن کرده است. از جمله این دروس می توان به درس «علوم الیاف» اشاره کرد که دانشجویان رشته فرش نیاز دارند اطلاعات گسترده ای از انواع الیاف و کاربرد آنها در صنعت فرش کسب کنند، اما به مباحث پیچیده الیاف که در حد رشته های مهندسی نساجی است، نیازی ندارند. در این کتاب سعی شده است به این نیاز پاسخ داده شود.

پیشگفتار
فصل اول: ویژگیهای الیاف
فصل دوم: الیاف حیوانی (پشم)
فصل سوم: ابریشم
فصل چهارم: الیاف سلولزیژ
فصل پنجم: الیاف بشر ساخت
فصل ششم: آزمایشگاه الیاف شناسی
منابع و مآخذ
واژه نامه
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما