loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

باستان شناسی ایلام

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 53600 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
80,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته باستان شناسی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «باستان شناسی و هنر ایلام» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است.

مؤلف این کتاب، استاد باستان شناسی خاورمیانه در دانشگاه سیدنی و نویسنده کتاب های خلیج فارس در دوران باستان، تمدن بین النهرین و مقالات متعددی در مجلات علمی است. او این کتاب را با استفاده از مدارک باستان شناختی و متون تشکیل و تغییر بسیاری از موجودیت های ایلامی نوشته است و طی آن، یکی از مهم ترین مناطق غرب آسیا را از نو زنده کرده و اهمیت آن را بار دیگر سنجیده و آن را در بافتی از تازه ترین تحقیقات در زمینه های باستان شناسی و تاریخ قرار داده است. نویسنده کوشیده است با استفاده از همه انواع مدارک موجود، معماری، سفال، سکه شناسی، رادیومتری، کتیبه، متون ادبی، شرایط زیست محیطی، مذهب، قوم شناسی و غیره، همه دوران تاریخ ایلام را در این کتاب جای دهد. در آغاز هر فصل چکیده ای ارائه شده است که خلاصه کوتاهی از موضوع مورد بحث است؛ نقشه های مقدماتی مکان های یادشده در هر فصل را نشان می دهد و جدول چکیده ای در پایان هر فصل قرار داده شده است که نقاط جذاب اصلی دشت ها، بلندی ها، بین النهرین و موجودیت هر دوره را برجسته می نماید و داده های مرتبطی را برای آشنایی با گاه نگاری آن می افزاید.

مقدمه نویسنده بر ترجمه
پیشگفتار و سپاسگزاریها
یادداشتهایی بر شیوه های ترجمه و تاریخ گذاری
باستانشناسی ایلام
فصل اول: ایلام: ماهیت، زمان، مکان؟
فصل دوم: محیط زیست، آب و هوا و منابع
فصل سوم: نخستین پیشگامان ایلام
فصل چهارم: ایلام و اوان
فصل پنجم: سلسله شیماشکی
فصل ششم: نایب السلطنه های بزرگ ایلام و شوش
فصل هفتم: پادشاهی شوش و انشان
فصل هشتم: دوره ایلام نو
فصل نهم: ایلام در شاهنشاهی هخامنشی
فصل دهم: الیمای
فصل یازدهم: ایلام در زمان ساسانیان و پس از آن
فصل دوازدهم: نتیجه گیری
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما