بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

درآمدی بر معنی شناسی در زبان عربی

زبان و ادبیات عربی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5409810003022
قابل تهیه از مراکز پخش
10,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته مترجمی زبان عربی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «دلالت و معنی شناسی» تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند شوند.

معنیشناسی، یکی از شاخه های زبان شناسی، علمی است که به پژوهش در باب معنی می پردازد. لغت شناسان مسلمان در نوشته های خود همواره به معنی و مباحث مربوط به آن توجه داشته اند؛ اما معنیشناسی به عنوان علمی مستقل تنها در دوره معاصر هویت یافته است. معنیشناسی در راستای فهم معنی به بررسی عواملی چون تخصیص، شمول، تنزل و تقویت معنایی می پردازد. همچنین عواملی چون کژفهمی،کهنگی و ابتذال واژگان یا شرایط اجتماعی و سیاسی و اقتصادی می تواند موجب توسعة معنایی واژه ها شود که همگی در این علم بررسی می شوند. بافت و انواع آن به ویژه بافت زبانی در معنیشناسی از اهمیت ویژه برخوردار است. میدانها یا حوزه های معنایی و مباحث آن نیز از جمله مؤلفه هایی است که این علم بدان می پردازد. در این میان روابط معنایی از جمله اضداد، هم معنایی و چندمعنایی نیز در گستره علم معنیشناسی مورد بحث و مطالعه قرار می گیرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما