بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

فقه سیاسی: حقوق معاهدات بین المللی و دیپلماسی در اسلام

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5445710003022
قابل تهیه از مراکز پخش
43,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته علوم سیاسی و حقوق در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی دروس «فقه سیاسی، حقوق بین الملل اسلامی، دیپلماسی و رفتار سیاسی» در اسلام تدوین شده است.

در میان مباحث مختلف فقه و حقوق اسلامی شاید بخش های مربوط به فقه سیاسی بیشتر از هر بخش دیگر فقه، حالت نظریه پردازی و خصلت کلی گویی دارد و در این میان، جنبه های نظری مباحث حقوق بین الملل اسلام از دیگر مباحث بیشتر است. امروزه تحولات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رخدادها و پیامدهای استقرار نظام اسلامی در ایران در بُعد منطقه ای و جهان اسلام و نیز در سطح بین المللی می تواند گواهی بر ضرورت کاربردی کردن فقه اسلامی باشد. قراردادی کردن روابط بین الملل یکی از اصولی ترین راه حلهای بنیادی است که اسلام در مباحث حقوقی بر آن تأکید می ورزد. این تأکید در آن حد است که از دیدگاه قرآن، در صورت شکست خوردن این روش اصولی در روابط بین الملل، هیچ راه حلی جز مخاصمات مسلحانه باقی نمی ماند.

کتاب پیش رو به بررسی عهدهای بین المللی و دیپلماسی با توجه به فقه سیاسی می پردازد.

مقدمه
فصل اول: حقوق تعهدات در قراردادهای بین المللی و در فقه و حقوق اسلام
فصل دوم: عقد «استیمان»، قرارداد تحت الحمایه
فصل سوم: قرارداد متارکه جنگ، مهادنه یا ترک مخاصمه موقت
فصل چهارم: قرارداد ذمه، پیمان اتحاد ملی
فصل پنجم: قرارداد حکمیت در حل مسالمت آمیز اختلافات بین المللی
فصل ششم: دیپلماسی و رفتار سیاسی در اسلام
ضمیمه: احکام اهل «ذمه»
منابع و مآخذ
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما