بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

فلسفه و کارکرد ژئوپولیتیک (مفاهیم و نظریه ها در عصر فضای مجازی)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5446910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
31,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر به عنوان منبع درسی «فلسفه و سیر اندیشه در جغرافیایی سیاسی» در مقطع دکتری و درس «اصول، مفاهیم و نظریه های ژئوپولیتیک» در مقطع کارشناسی ارشد رشته جغرافیای سیاسی به ارزش 2 واحد تدوین شده و همچنین منبعی قابل استفاده برای دانشجویان رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل است.

در حالی که جغرافیای سیاسی از نقش آفرینیهای سیاسی ـ محیطی در چهارچوب «کشور» سخن دارد، ژئوپولیتیک از نقش آفرینیهای سیاسی ـ محیطی در چهارچوب مفهوم «قدرت» می گوید. به این ترتیب، ژئوپولیتیک را می توان «مطالعه رقابت قدرتها برای سلطه بر منطقه یا جهان با استفاده از امکاناتی که محیط جغرافیایی در اختیار می گذارد» تعریف کرد. مفهومی که از این تعریف بر می تابد این است که ژئوپولیتیک از رابطه میان سه عنصر اصلی به وجود می آید که عبارت اند از: «رقابت» که مولد سیاست است، «قدرت» که پدیده ای سیاسی است؛ و «جغرافیا» که فضای لازم را برای محیطی ساختن رقابت سیاسی در اختیار می گذارد. به همین دلیل فلسفه ای که می توان برای ژئوپولیتیک در نظر گرفت در حقیقت همان فلسفه جغرافیای سیاسی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما