بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

قواعد فقه مدنی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5451710003022
قابل تهیه از مراکز پخش
1,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «قواعد فقه مدنی» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. علاوه بر آن، این کتاب می تواند به عنوان منبع کمکی درس «قواعد فقه» در رشته حقوق نیز مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد.

علم فقه بیانگر احکام شرعی افعال آدمیان چه فردی و چه اجتماعی است؛ در نتیجه باید متناسب با تحول و توسعه جوامع، پاسخگوی مسائل و نیازهای فقهی هر دوره باشد. بی تردید قواعد فقهی در راستای رشد و بالندگی اجتهاد و کارآمد ساختن فقه و حاکمیت قوانین اسلامی در عرصه های اجتماعی نقش مهمی دارد؛ البته استخراج قواعد جدید فقهی و بازنگری و تبیین دقیق و گسترده آنها امری ضروری است.

در مجموعه حاضر هفت قاعده فقهی به طور تفصیلی بررسی شده و در موارد لازم مواد قانون مدنی و موضوعات حقوقی متناسب با مباحث فقهی نیز بیان شده است.

پیشگفتار
فصل اول: کلیاتی در قواعد فقه
فصل دوم: قاعده لاضرر و لاضرار
فصل سوم: قاعده غرور
فصل چهارم: قاعده اتلاف
فصل پنجم: قاعده ما یُضْمَنُ بِصَحیحِه یُضْمَنُ بِفاسدِهِ و ما لا یَضْمَنُ بِصَحیحه لایُضمَن بفاسدِهِ
فصل ششم: قاعده تلف مبیع قبل از قبض (ضمان معاوضی)
فصل هفتم: قاعده شرط فاسد مفسد عقد نیست
فصل هشتم: قاعده حجیّت سوق المسلمین
فهرست آیات
فهرست روایات
منابع
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما