loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

از خیبر جنوب: آثار بیش از یکصد شاعر مقاومت از بیست کشور جهان در همنوایی با مقاومت لبنان و فلسطین

ناشر سروش

گردآورنده کتاب علیرضا قزوه

تعداد صفحات : 344

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

این کتاب مجموعه ای از اشعار زیبای بیش از یکصد شاعر مقاومت از بیست کشور جهان در همخوانی با مقاومت لبنان و فلسطین است که به کوشش شاعر عزیز و انقلابی کشورمان علیرضا قزوه گردآوری شده و در کتابی منتشر شده است. در این کتاب نام شاعران ایرانی همچون گرمارودی ، صفارزاده ، مهدی نژاد ، مودب، و نیز شاعران معروف عرب چون " احمد مطر " و محمود درویش به چشم می خورد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

نماینده

این کتاب از یک مقدمه و سه فصل تشکیل شده است:
مقدمه ای از نویسنده نامی کشورمان رضا امیرخانی با عنوان « مقدمه ای از سر ناچاری » که گوشه ای از خاطره خویش را از سفر به لبنان و دیدار با سید حسن نصرالله را نگاشته است.
فصل اول این کتاب که با شعری از مرحوم طاهره صفارزاده آغاز می گردد، از خیبر جنوب نام دارد که شامل 77 شعر از شعرای نامی کشور ایران می باشد. این اشعار اغلب به شرح مقاومت مقاومان لبنانی و فلسطینی اختصاص یافته است.
فصل دوم کتاب حاوی 22 شعر می باشد پپیرامون فلسطین با عنوان « سنگ بردار، فلسطین » .
و اما فصل سوم این کتاب با عنوان« هر چهار جهت جنوب است » که برگرفته شده از عنوان شعری است از « احمد مطر – شاعر عراقی»، شامل شامل 49 قطعه شعر از شعرای مقاومت جهان با ترجمه فارسی، می باشد.


8 فروردین 1388

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما