بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی: مفاهیم، نظریه ها، الگوها و کاربردها

مدیریت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5476410003022
قابل تهیه از مراکز پخش
19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته مدیریت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان منبع کمک درسی برای دروس پایه مدیریت و سازمان و نیز برای دانشجویان علوم اجتماعی و سیاسی قابل استفاده است.

هرچند مسئولیت پذیری اجتماعی به عنوان یکی از مفاهیم نوین در عصر حاضر شناخته می شود، قدمت آن به زمان باستان، یعنی دوران تدوین قوانین حمورابی بازمی گردد. مطابق این مفهوم، سازمانهایی که به نیازهای انسانی افراد توجه کرده، و مأموریتها و دورنمای راهبردی شان را براساس خواسته های بشردوستانه زیست ـ سازگار تدوین می نمایند، جایگاه خود را در جامعه ارتقاء بخشیده، به عنوان یک عنصر اثرگذار و مؤثر در حفظ و پایداری محیطی مطرح می شوند.

با این رویکرد، همة سازمانهایی که در گذشته صرفاً به سود و زیان خود می اندیشیدند، تحت فشار مردم و همچنین سازمانهای همکار و رقیب دید خود را گسترش داده، اندکی فراتر از منافع صرف سازمان را در نظر می گیرند؛ زیرا زمانی تصور بر این بود که مؤسسات صرفاً در برابر سهامداران و کارکنان شان مسئول اند اما با تغییر در رویکردهای جدید مدیریتی، مفهوم مسئولیت پذیری اجتماعی به مثابه یک اصل اساسی در جوامع مطرح گردید.

براساس این مفهوم، از آنجا که سازمانها نیز مانند اشخاص حقیقی عضوی از اجتماع به شمار می روند، همانند سایر اعضای جامعه نسبت به محیط پیرامون خود مسئولیت دارند. بنابراین، می توان اذعان داشت که در حال حاضر به دوران پاسخگوبودن سازمانها وارد شده ایم.

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: تاریخچه و مفاهیم
فصل دوم: اصول و راهبردها
فصل سوم: استقرار نظام مسئولیت پذیری اجتماعی در سازمان
فصل چهارم: دیدگاهها و نظریه ها
فصل پنجم: مدلهای مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی
فصل ششم: مزایا و منافع استقرار مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی
فصل هفتم: حوزه های ارتباطی مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی
فصل هشتم: مسئولیت پذیری سازمانی و مفاهیم جدید بازاریابی اجتماعی
فصل نهم: مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی در سایر کشورها
فصل دهم: ابزارهای سنجش مسئولیت پذیری اجتماعی در سازمانها
منابع
    منابع فارسی
    منابع لاتین
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما