بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مقدمه ای بر جامعه شناسی عمومی: 1. کنش اجتماعی 2. سازمان اجتماعی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5480410003022
قابل تهیه از مراکز پخش
18,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درسهای «مبانی جامعه شناسی» و «نظریه های جامعه شناسی» و منبع کمکی بعضی حوزه های جامعه شناسی مانند درسهای «جامعه شناسی آموزش و پرورش» و «روش تحقیق» ترجمه شده است.

این کتاب توسط گی روشه استاد جامعه شناسی دانشگاه مونترال کانادا و پایه گذار گروه جامعه شناسی این دانشگاه نگاشته شده و حاصل 15 سال تدریس اوست. در برنامه های درسی رشته علوم اجتماعی، درس مبانی جامعه شناسی بیشتر درگیر مفاهیم جامعه شناختی می شود و کمتر می تواند یک بینش کلی جامعه شناختی ارائه دهد. به نظر می رسد آنچه برای تدریس حوزه های جامعه شناسی راه گشاست، تدریس مقدمه جامعه شناسی عمومی است و این کتاب می تواند این نیاز را برطرف کند. گی روشه در مقدمه کتاب می نویسد «سه مسئله بر تحقیق نظری و تجربی در جامعه شناسی عمومی حاکم است: کنش، سازمان و تغییرات اجتماعی». با توجه به این نکته، کتاب حاضر که تجمیع دو کتاب کنش و سازمان اجتماعی است، برای دانشجوی علوم اجتماعی این امکان را فراهم نموده است که با مطالعه این اثر، شناختی کلی و جامع از جامعه شناسی عمومی به دست آورد.

کتاب اول: کنش اجتماعی
    فصل اول: کنش اجتماعی
    فصل دوم: پایه های هنجاری کنش اجتماعی
    فصل سوم: پایه های آرمانی و نمادی (سمبلیک) کنش اجتماعی
    فصل چهارم: فرهنگ، تمدن و ایدئولوژی
    فصل پنجم: اجتماعی شدن، همنوایی و کج روی
کتاب دوم: سازمان اجتماعی
    فصل اول: سازمان اجتماعی: طبقه بندی و سنخ شناسی (تیپولوژی)
    فصل دوم: جامعه سنتی و جامعه فنّاورانه
    فصل سوم: سازمان اجتماعی: کارکرد، ساخت و نظام
    فصل چهارم: نظام اجتماعی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما