بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

وضع و نقد حدیث

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5495410003022
قابل تهیه از مراکز پخش
36,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب وضع و نقد حدیث در دو بخش «وضع حدیث» و «نقد حدیث» تدوین شده است.

نویسنده در بخش اول کتاب، تاریخچه، شیوه ها و انگیزه های گوناگون جعل و نیز رویارویی با ان را شرح داده؛ و در بخش دوم، معیارهای جاودان و به یادگار مانده از ائمه اطهار را مورد بررسی قرار می دهد.

بخش اول کتاب شامل 4 فصل است که مؤلف پس از شرحی درباره کلیات حدیث، به معنای آن، موضوع و تفاوت حدیث موضوع و ضعیف، نقل و نشر حدیث ساختگی و زیان های وضع حدیث پرداخته است.

از آنجا که حکومت های نیازمند مشروعیت و مقبولیت بودند، حاکمان می کوشیدند تا هواداران خود را تقویت کنند. از این رو در پی جلب حمایت و اطاعت و حتی گاه رضایت مردمان، دست به جعل احادیث به نفع خود می زدند؛ از این رو روایات ساخته شده با انگیزه های سیاسی با دو رویکرد اجتماعی و فرهنگی قابل تامل است که نویسنده در این مجال به بررسی آن پرداخته است.

نقد حدیث، جریانی همزاد با نشر حدیث و بسی گسترده دامن است که در بخش دوم این کتاب، با معناو اهمتی نقد حدیث آشنا می شویم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما