بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

دانشنامه علوم قرآن: قرآن شناخت (دوره سه جلدی)

سلسله دانشنامه های قرآنشناسی - 1

ناشر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

تحقیق و تنظیم کتاب جمعی از محققان

زیر نظر علی اکبر رشاد

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 956

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5504410003022
195,000 175,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دانشنامه و دایرة المعارف، گسترده نگاشته ای است که در قلمرو یک دانش یا رشتۀ علمی مشخص یا مکتبی خاص یا موضوعی کلان، با همکاری گروهی از کارشناسان، با رعایت اصول علمی و فنی دانشنامه نگاری سامان یافته و دارای ساختار الفبایی یا موضوعی باشد. و آگاهی هایی متقن را درباره هر یک از مدخل های در پیوند با موضوع خود در دسترس خوانندگان قرار دهد.

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از سال 1379 تا کنون 3 دانشنامه تدوین نموده است. برنامه ریزی برای تدوین این دانشنامه نیز از سال 1382 با حضور گروهی از قرآن پژوهان فرهیخته از جمله آیت الله معرفت (رحمه الله) آغاز می گردد و زیر نظر حجه الاسلام رشاد و همکاری دو معاون علمی و اجرایی با نظارت شورای علمی به کار خود ادامه می دهد.

با توجه به گستردگی طرح مورد نظر پژوهشگاه، سامان دهی و بازنویسی بخش نخست در اولویت پژوهشکده قرار داده می شود و به صورت مستقل تحت عنوان «دانشنامه علوم قرآن» منتشر می گردد.

«دانشنامه قرآن شناسی» با بیش از هزار مدخل در حوزه های تخصصی گوناگون، دربردارنده دو محور عمده است: 1- مباحث پیرامون قرآن (علوم قرآن)؛ 2- مباحث درون قرآن (معارف قرآن). مجموعه پیش رو در زمره گروه اول (علوم قرآنی) می گنجد. البته مباحث درون قرآنی (معارف قرآن) نیز در دستور کار پژوهشگاه قرار دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط