بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف قرآن و حدیث (1)
  4. شرح و تفسیر متون اصلی (3-1)
  5. ملکه اسلام: شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع زنان مدینه

ملکه اسلام: شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع زنان مدینه

ناشر : دارالعرفان

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 936

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این اثر یکی از شرح های ارزشمند به خطبۀ حضرت زهرا سلام الله علیها است که به قلم حضرت آیت الله کمره ای تألیف شده و توسط حجة الاسلام صابریان و محققین مؤسسه دار العرفان ویرایش و تحقیق شده است.

در این اثر علاوه بر بررسی های تحلیلی دو خطبه به بررسی حیات سراسر نور آن بانوی دو سرا پرداخته شده و نیز اشاراتی به شیوه حکومتی حضرت امیرالمومنین علیه السلام و شرح زندگی برخی از اصحاب شده و واقعه شهادت جانسوز آن حضرت مفصلا تحقیق شده است.

کتاب ملکه اسلام، به شرح خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها و خطبه ایشان در جمع زنان مدینه پرداخته است. این کتاب سالها قبل در دو جلد با عنوان «علی و زهرا، سرچشمۀ آب حیات» و «ملکۀ اسلام» چاپ شده بود. نویسنده در کتاب «علی و زهرا، سرچشمۀ آب حیات» دو سوم خطبۀ حضرت زهرا سلام الله علیها را در جمع زنان مدینه شرح کرده و در کتاب «ملکۀ اسلام» افزون بر شرح یک سوم پایانی خطبه در جمع زنان مدینه به شرح و توضیح خطبۀ فدکیه پرداخته است.

کتاب دارای فهارس فنی شامل آیات قرآن، احادیث، معصومین، اعلام، مکان ها، کتاب ها، اشعار، ادیان، قبایل و فرق است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط