loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

قدرت در دست کیست؟ دموکراسی و قدرت در یک شهر آمریکایی

ناشر غرب شناسی

نویسنده رابرت آلن دال

مترجم بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب شناسی

سال نشر : 1383

تعداد صفحات : 529

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

کتاب حاضر که در دهه 1950 نگاشته شده است، در پی نشان دادن حوزه های قدرت گروههای اجتماعی مختلف در شهر نیوهیون ( new haven ) در امریکا، به دنبال پاسخ دادن به این پرسش است که آیا همه تصمیمات به وسیله یک گروه گرفته می شود یا نه؟ علت انتخاب شهر نیوهیون به عنوان مورد پژوهش این است که این شهر یکی از شهرهای تاریخی امریکا بوده و از نظر سیر تطورات اجتماعی و سیاسی، مشابهت زیادی با جامعه امریکا دارد.
به نظر نویسنده، جامعه بر اساس شکافهای مختلفی مانند طبقه، مذهب، نژاد، قوم و علایق محلی از هم پاره می شود و هر یک موجب پیدایش گروههای مؤثر بر زندگی سیاسی می شود.
نویسنده در این کتاب بر اساس آمارهای فراوان موجود درباره این شهر از اوایل قرن 19 تا اواسط قرن بیستم به بررسی و نظریه پردازی در این مورد پرداخته است.
این کتاب یکی از آثار کلاسیک در عرصه جامعه شناسی سیاسی است که جهت فهم پلورالیسم (تکثر گرایی) در جامعه شناسی معاصر هنوز از جمله آثار ارزنده به شمار می رود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما