بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

بسته کاغذی مدادی ارزیابی شناختی در آزمودنی های فارسی زبان PCAP

ناشر مهرسا

نویسنده حامد اختیاری | تارا رضاپور | زهرا سلطانی نژاد

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 147

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5663410003022
75,000 71,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

باید پذیرفت که نخستین و بنیادی ترین گام به دنیای در هم تنیده عملکردها و نقایص پیدا و پنهان مغز انسان، سنجش های شناختی می باشند که بایستی با ابزارهای معتبر و دقیق صورت پذیرد. بنابراین هرگونه تلاشی در راستای طراحی و تولید ابزارهای این چنینی بسیار ارزشمند است. بسته PCAP نیر که با هدف توسعه ابزارهای سنجش شناختی برای آزمودنی های فارسی زبان تولید شده است، به عنوان تلاشی مقدماتی اما نوین در داخل کشور محسوب می شود. این بسته که مجموعه ایی از ده آزمون رایج و کاربردی فراخنای ارقام رو به جلو، فراخنای ارقام رو به عقب، توالی حروف و ارقام، جایگزینی نماد/حروف و ارقام، ساخت دنباله الف، ساخت دنباله ب، سیالی کلامی، استروپ، یادگیری کلامی-شنیداری و شکل پیچیده تری استریخمی باشد، می تواند به عنوان معیاری برای انجام اقدامات بعدی در جهت تقویت و بهبود حافظه و یادگیری، حافظه کاری، توجه و کارکردهای اجرایی آزمودنی هامورد استفاده قرار گیرد.

در تولید این بسته اهداف ده گانه ذیل مدنظر بوده است:
1. ارزیابی به روش کاغذ مدادی
2. فراهم نمودن امکان ارزیابی شناختی در یک جلسه
3. انتخاب از میان شناخته شده ترین پیمانه های ارزیابی
4. جامعیت نسبی ابزارهای انتخاب شده در بسته
5. توجه به ظرافت های زبان شناختی ارزیابی شناختی با استناد بر مطالعات بومی
6. تاکید بر اهداف آموزشی با تولید کتابچه راهنمای اجرا و نمره گذاری آزمون ها
7. امکان بازسنجی با داشتن فرم آلترناتیو
8. کاربردهای پژوهشی
9. عدم ادعای کارکرد بالینی
10. نسخه مقدماتی و تلاش برای توسعه در آینده

قابل ذکر است که در هر بسته PCAP، از هر یک از آزمون های اصلی و آلترناتیو ده نسخه گذاشته شده است تا آزمون گر بتواند با خرید هر بسته، از ده نفر ارزیابی ها را بعمل آورد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط