بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. کتاب
 3. سبک زندگی (28)
 4. محیط زیست (11-28)
 5. حفاظت محیط زیست از دیدگاه اخلاقی، فقهی و حقوقی
 • حفاظت محیط زیست از دیدگاه اخلاقی، فقهی و حقوقی

حفاظت محیط زیست از دیدگاه اخلاقی، فقهی و حقوقی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5664710003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

یکی ازمهمترین نگرانی های متفکران و کارشناسان حوزه علوم طبیعت درجهان تخریب محیط زیست است که طبیعتا ما به عنوان افرادی که بهترین دین خداوند را برای سعادت بشر داریم نباید بی تفاوت باشیم، و همین امر سبب نگارش این کتاب شده است.

بی توجهی به مراتع، آلودگی آب، خاک و هوا، کاهش منابع آب های شیرین، فرسایش تدریجی زمین های کشاورزی و به طور کلی، استفاده غیر اصولی از نعمت های الهی انگیزه ای برای طرح مباحث این کتاب شده است.

نسل های آینده در سراسر جهان با بحران های هولناک تری از جمله آلودگی آب، خاک، هوا، اسیدی شدن آب های شیرین، نابودی مراتع و کاهش زمین های کشاورزی، شیوع بیماری های روانی و ناشناخته و افزایش جرم رو به رو خواهند شد.

همچنین مولف این کتاب، با تحقیق در منابع و متون اسلامی و فقه شیعه به این نتیجه رسیده است که اصول و قواعدی وجود دارد که با اجرای درست آن ها، می توان محیط زیست سالمی داشت.

این نویسنده، به موضوع محیط زیست از 3 منظر اخلاقی، فقهی و حقوقی مدنی نگریسته و با استفاده از آموزه های دینی و فقه شیعه، راهکارهای مناسبی پیشنهاد کرده است.
 • وزن
  555
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  چهارشنبه 4 مرداد 1396
 • شناسه
  56647
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی