بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

دو نمایش نامه در انتظار لفتی و پسر طلایی

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده کلیفرد اودتس

مترجم خاطره کردکریمی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 244

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5690110003022
12,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کلیفرد اودتس، نمایش نامه نویس اصول اخلاقی طبقه متوسط و گرفتاری های ناشی از جاه طلبی این طبقه، مصمم بود تا مشکلات ناشی از نابرابری و ذهنیت پول پرست را به منصه ظهور برساند. اودتس، که بدون تردید مهم ترین نمایش نامه نویس دهه سی آمریکاست. دوران بحران بزرگ اقتصادی آن کشور و عواقبش را از نزدیک و به دقت زیر نظر داشت. و به تصویر کشیدن تنشی که در اثر ضربات پیاپی رقابتی ترین ماتریالیسم جهان و نابرابری اجتماعی متعاقبش در فرد به وجود می آمد. با رویکرد اصلاح طلبانه و اعتراف گونه اودتس جور در می آمد.

بی تعارف و صادقانه، اودتس صدای میلیون ها آمریکایی در دوره رنج های بحران اقتصادی و توسعه کشور بود. ذهن اصلاح طلب و اخلاق گرای وی همیشه او را وامی داشت تا مشاهداتش را با دیدگاهی انسانی تحلیل کند. زندگی شخصی اودتس از آثارش جداشدنی نیست و منبعی بی ایان برای نوشتن در اختیارش می گذاشت. او به طبقه ای معمولی از جامعه آمریکایی تعلق داشت که ضمن تلاش برای تحقق رویای آمریکایی موفقیت، اولویت را به ایدئولوژی می داد. او یکی از اعضای برجسته جامعه آمریکایی بود که بدون قربانی کردن میراث فرهنگی «کشور قدیمی» برای ثبت حضورش در دنیایی تازه وارد معرکه شد؛ تئاتر برای او ابزاری بود که به کمکش صدای نسلی خشمگین را شنیدنی کرد.

گرچه بسیاری از منتقدان اودتس را نویسنده ای تاثیرگذار می دانند. به نظر می رسد هیچ گاه از او آن طور که شایسته مرتبه اش بود تقدیر نشد. برخی از او با عنوان «استعداد فنا شده» یاد می کنند و برخی «پسر طلایی تئاتر» می خوانندش.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما