فراخوانی فراخوانی ...

در برج امنیت؛ چرایی ورود ایران به پرونده های منطقه ای

مولف : شراره عبدالحسین زاده

ویراستار : مریم حمیدی

ناشر کتاب : موسسه مطالعات اندیشه سازان نور

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 200

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
180,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر در صدد پاسخ به این سوال است که چه دلایلی باعث می شود جمهوری اسلامی ایران در مورد آنچه در کشورهای منطقه و پیرامون خود می گذرد، نگران باشد و در مواردی مانند بحران های سوریه و عراق وارد این کارزار شود؟ این نوشتار به دنبال این است که در موضوعاتی که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را در پنج کشور افغانستان، عراق، سوریه، لبنان و یمن تحت تاثیر قرار می دهد، توضیحاتی ارائه دهد.

گزیده کتاب

خاورمیانه از دیرباز به دلیل ویژگی های خاص منطقه ای، مورد توجه قدرت های بزرگ بوده است. در قرن بیستم تحولات سیاسی، سقوط و ظهور قدرت ها و تغییر چینش در ساختار حاکمیت کشورهای خاورمیانه، برای بازیگرانی که در صدد قرارگرفتن در راس هرم قدرت جهان بودند، از اهمیت زیادی برخوردار شد.
بعد از انقلاب اسلامی و تغییر در گفتمان سیاست خارجی جمهوری اسلامی، مفهوم امنیت ملی و منافع ملی ایران گسترده تر شد و بر این اساس ایران نمی توانست نسبت به تحولات خارج از مرزهایش بی تفاوت باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط