46,000
تومان
10 ٪
41,400
تومان
افزودن به سبد خرید

گوهر ادیان الهی از منظر علامه طباطبایی

دسته بندی: مباحث نظری دین، کلام و کلام جدید

ناشر: انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده: سید احمد طباطبایی ستوده

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1396

تعداد صفحات: 228

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب در قلمرو دین شناسی است که از سوی سید احمد طباطبایی ستوده نگارش شده و ارائه نگاه جامع و جدید از طریقت واحد دین برای اصلاح باور دینی و زمینه سازی گفت وگوی بین ادیان را پیگیری می کند.

مرزبندی هایی که امروز بین پیروان ادیان مشاهده می شود ساخته و پرداخته انحرافات است در حالی که همه ادیان دارای حقیقت واحد هستند. نویسنده دیدگاه علامه را به عنوان مفسر بزرگ، دین شناس و ژرف اندیش در این زمینه بررسی کرده و از این نظر موفق به ارائه طرحی جامع درباره این موضوع شده است.

در فصل نخست این کتاب دیدگاه اصلی در زمینه بحث گوهر دین واکاوی شده و در فصل دوم این کتاب که تنوع ادیان است رویکردهای مختلفی درباره این مسئله مطرح می شود.
فصل سوم دارای عنوان اختلاف ادیان است که به طور اساسی اختلاف ادیان آسمانی از دیدگاه علامه طباطبایی را ذکر می کند، (این اختلافات به درونی و بیرونی تقسیم می شوند؛) بنابراین اختلاف در مبانی دینی از منظر علامه را مورد بحث قرار می دهد.
فصل چهارم با عنوان کتب آسمانی، معانی اهل کتاب، مصداق های اهل کتاب و اختلاف در کتب آسمانی و تحریف را مورد بحث قرار می دهد و سپس جمع بندی شده و کتابنامه ارائه می کند.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام