فراخوانی فراخوانی ...

قاموس عدالت : بررسی مبانی نظری و عملی مفهوم عدالت در کلام مقام معظم رهبری

تحقیق و تنظیم کتاب : مجتبی جاویدی

ناشر کتاب : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 696

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 9810003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

امروزه عدالت در حوزه اجتماع انسانی به عنوان یکی از با ارزشترین و در عین حال پیچیده ترین مفاهیم شناخته میشود و بسیاری از متفکران در طول تاریخ به دنبال رسیدن به معنا و مفهوم حقیقی عدالت و تحقق آن در جامعه بوده اند.
کتاب حاضر، طبقه بندی جامعی از تمامی بیانات، پیام ها و ابلاغ های منتشر شده مقام معظم رهبری در زمینه عدالت از آغاز رهبری ایشان است. از آن جا که طبقه بندی موجود در این کتاب حدود 400 سر فصل کلی و جزئی پیرامون موضوع عدالت به دست آمده است، لذا در کنار هم قرار گرفتن این سرفصل ها در طی یک روند منطقی، خود مجموعه ای را پدید آورده است که می تواند به عنوان منبعی برای شناخت موضوعات و مطالبی باشد که پیرامون مقوله عدالت مطرح است. پرداختن به مباحث عملی مانند بیان مصادیق، راهبردها، بسترها و راهکارهای تحقق عدالت در کنار مباحث نظری، به کتاب حاضر صبغه عملی و کاربردی نیز بخشیده است.

کتاب «قاموس عدالت» تالیف مجموعه دانشجویی ولی نعمتان است که دربرگیرنده بیانات رهبر انقلاب از سال68 تا سال 84 می باشد. کتاب مذکور همچنین از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای مورد تایید قرار گرفته است.

این کتاب در هشت فصل، کلیات، عدالت طلبی در سیره بزرگان، عدالت ساده زیستی و تجمل، شاخص های بی عدالتی، آثار بی عدالتی، نتیجه و ثمره عدالت و آسیب شناسی عدالت تنظیم شده است. جامع بودن و در دسترس بودن تمام منابع و ذکر تاریخ سخنرانی های رهبر انقلاب از دیگر مزیت های کم نظیراین کتاب است. بخش عمده ای از این کتاب به بیانات رهبر انقلاب درباره لزوم ساده زیستی و پرهیز از تجمل اختصاص دارد.

گفته می شود، تالیف این کتاب 3 سال به طول انجامیده و یک سال نیز در موسسه تنظیم و نشر آثار آیت الله خامنه ای به طور کامل بررسی شده است. نکته جالب دیگر در گردآوری این کتاب آنکه سخنرانی های صریح رهبر انقلاب در سال های 70 و 71 که تاکنون منتشر نشده نیز در این دسته بندی مورد استفاده قرار گرفته است.

گزیده کتاب

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط