loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خاطرات دکتر احمد توکلی

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

دکتر احمد توکلی از فعالان و مبارزان سیاسی ـ مذهبی است که در نهضت اسلامی علیه رژیم پهلوی در دانشگاه شیراز همراه دیگر دانشجویان سیاسی مسلمان، فعالیت هایی چون اعتصاب در دانشگاه، بر هم زدن سخنرانی مسؤولان دانشگاه، پخش اعلامیه علیه جشن های 2500 ساله و مانند آن را انجام می داد، از این رو بارها بازداشت، شکنجه و زندانی شد. توکلی در مجموع چهار بار توسط ساواک بازداشت شد و بیش از سه سال از عمرش را در زندان گذراند.وی در این کتاب به وقایع سال های 1330 تا 1360 می پردازد.

کتاب خاطرات احمد توکلی از پنج فصل تشکیل یافته است. در بخشی از این کتاب احمد توکلی از مهاجرتش در سال 56 به قم این چنین می گوید: می خواستم در شهر قم، فقه بخوانم؛ درس هایی را که در زندان خوانده بودم، ادامه دهم تا بتوانم مسایل را تجزیه و تحلیل کنم. با آقای طارمی تفسیر می خواندم و نهج البلاغه را هم پیش دایی مادرم، سید مهدی نبوی می خواندم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما