بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. نقش فدائیان اسلام در تاریخ معاصر ایران
  • نقش فدائیان اسلام در تاریخ معاصر ایران

نقش فدائیان اسلام در تاریخ معاصر ایران

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده : روح الله حسینیان

تعداد صفحات : 141

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 58210003022
به من اطلاع بده

این کتاب به بررسی نقش جمعیت فدائیان اسلام و شخص شهید نواب صفوی در تاریخ معاصر ایران پرداخته است.
فدائیان اسلام در یک مصاف فرهنگی با دشمنان تشیع ظهور کردند و به دلیل ضرورت های زمانی بر بعد سیاسی اقدامات خود افزودند که رفتار سیاسی آن ها موجب تحولاتی عمیق در مقطع 1328 تا 1334 گردید. بی دلیل نیست اگر ادعا کنیم آنان آخرین حلقه از عواملی بودند که نیروهای ملی را بر کرسی مجلس نشاندند، صنعت نفت را ملی کردند و مصدق را به زمامداری رساندند. فدائیان اسلام یکی از جریان های اصول گرایی بود که بر اسلامی تر شدن ایران تأکید می کرد و تنها جریانی بود که برای اسلامی شدن ایران برنامه و ایدئولوژی داشت. نوشتن کتاب برنامه فدائیان اسلام توسط شهید نواب صفوی در همین جهت بود. این کتاب زمینه های ظهور فداییان اسلام را تبیین، اقدامات آنان را ارزیابی و ایدئولوژی آنها را تحلیل خواهد کرد و نشان خواهد داد که آنان چه نقشی در نهضت ملی شدن صنعت نفت داشته اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی