loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تک گفتارهای موضوعی: شفاعت

ناشر روزنه

نویسنده سید محمد حسینی بهشتی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 64

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 58270 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از پدیده های تأمل برانگیز در تاریخ گفتمان ها، تحول مفاهیم بنیادین آنها در طول زمان و بر اثر اسباب و علل ارادی و غیرارادی گوناگون است. آئین اسلام نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بسیاری از مفاهیمی که پایة ایمان و عمل زیست مسلمانی را تشکیل می دهد، با گذشت زمان و تغییر شرایط زمانی و مکانی، به گونه ای فهمیده شده اند که با مقصد و مقصود آورندة پیام وحی، فاصله ای بسیار دارد. از جملة این مفاهیم پایه، معنای «شفاعت» است.

گوناگونی تفسیرهایی که از این مفهوم مهم قرآنی در میان مسلمانان رایج شد، کار را به جایی رساند که برخی از عالمان دینی مسلمان، اعتقاد به چنین اصلی را مغایر با نصّ صریح آیات قرآن تصور کردند.

شهید آیت الله دکتر بهشتی در سلسله درس گفتارهای خود در زمینة تفسیر قرآن، به مناسبت آیات مورد بحث، در سه نوبت به مبحث شفاعت از دیدگاه قرآن و سنت پرداخته و با دقت نظر بسیار و تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف این مفهوم مهم در قرآن و روایات، راه را برای درک صحیح و پرهیز از افراط و تفریط های رایج در فهم آن می گشاید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما