فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

بررسی و تحلیل روایات مکارم الاخلاقنوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1395
شمارگان: 500
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 224
وزن(گرم): 286
شابک:
‭978-964-493-859-7‬‬
تاریخ ثبت: یکشنبه 16 مهر 1396
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 20 مهر 1396
کد : 58323
تعداد بازدید: 62
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

100000 ریال
معرفی کتاب
اخلاق ، از ارکان مهم و اساسی معارف اسلامی است که بخش مهمی از آموزه های دینی را به خود اختصاص داده است. از منظر رتبه بندی ، همه آنچه در معارف اخلاقی آمده یکسان نیست. بخشی از آموزه های اخلاقی از اهمیت بیشتری برخوردار است که با تعبیر « مکارم اخلاق » شناخته می شوند. در معارف اسلامی ، مکارم اخلاق یک اصطلاح است که مجموعه ای از مفاهیم اخلاقی را در برمی گیرد.

کتاب مذکور در سه بخش کلی همراه با فصل های مجزا در این باره تبیین و تشریح گردیده است:
بخش اوّل: مهم ترین کتاب های مکارم الاخلاق در قرن های نخست هجری

بخش دوّم: بررسی و ارزش گذاری گونه های روایات مکارم الاخلاق: دسته نخست، دسته دوّم، دسته سوّم

بخش سوم: تحلیل صفات روایات مکارم الاخلاق: الف: روایات مکارم اخلاق انبیا ب: روایات مکارم اخلاق عام

گزیده کتاب
در مقدمه کتاب این گونه آمده :

« اعتقاد بر این است که کلام قرآن و اهل بیت علیهم السلام در حوزه اخلاقیات اگر چه عمدتا به حوزه های کاربردی پرداخته; اند ، اما با تلاش می توان ساختار وحیانی – عقلانی آنها را کشف نمود. بدون شک ، این حلقه مفقوده ، همان حلقه ای است که بین روایات و اخلاق وجود دارد و اگر این تلاش توسط محققان صورت گیرد ، اوّلین جرقه های اخلاق اسلامی ناب مبتنی بر ساختار وحیانی – عقلانی اهل بیت علیهم السلام صورت گرفته است ».


مولف

عباس پسندیده
سال 1348 در شهر محلات متولد شده است.وی سال 1364 وارد حوزه علمیه القائم محلات شده و از محضر اساتید آن حوزه به خصوص مرحوم آیت الله سید طه مقدسی بهره برده است. در سال 1366 وارد حوزه علمیه ولی عصر خوانسار شده و از محضر اساتیدی چون مرحوم آیت الله تقدیری و دیگر اساتید معظم آن حوزه استفاده کرده است. در سال 1368 وارد حوزه علمیه قم شده و پس از اتمام دروس سطح، در دروس خارج حضرات آیات فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی، سبحانی و جوادی آملی شرکت کرده است. در سال 1381 موفق به اخذ مدرک سطح 3 از حوزه علمیه قم شد. موضوع پایان نامه …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!