loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پرچین 99: زلزله ای برای دیدن عمل

ناشر قرآن و اهل بیت نبوت (ع)

نویسنده فاطمه قنبریان | نعیمه پورصالحی

ویراستار کاظم رجبعلی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 58

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 58889 10003022
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سوره های قرآن، هر کدام راه نجاتی برای انسانند؛ انسانی که هر روز با مساله و مشکل و حادثه ای رو به رو می شود و ناچار است برای آن راه حلی جست و جو کند. این مجموعه بهانه ای برای آشنایی با این سوره ها و تلاشی برای وارد شدن مضامین آنها در زندگی است.
سعی شده است نوشتن متن های ادبی و داستان هایی بر پایه معانی سوره های قرآن را انعکاس داده شود تا هر کس بتواند از منظر این نوشته ها دریچه ای به مضامین بلند سوره ها گشوده و جریان زندگی و اساس حوادث آن را از این منظر نیز ببیند و بیاید.
در سیر محتوایی، برداشت از مفاهیم سوره ها با تکیه بر روش های تدبر در قرآن کریم صورت گرفته و سپس در قالب تمثیل و داستان ریخته شده تا برای خواننده قابل تصور و ملموس گردد.
نوشته ها در شیوه بیان و قالب به خاطرتنوع نویسندگان و تنوع زاویه دید، یکسان نیستند. بعضی نثر ادبی و بعضی دیگر داستان کوتاه و یادداشت هستند. این تفاوت و ناهمگونی از چشم تدوین کنندگان پنهان نبوده و تلاش شده این مساله با یکسان سازی زبان متون تا حدی برطرف شود. شاید بتوان گفت همین تفاوت ممکن است فرصتی باشد تا تمام سلیقه ها از محتوای کتاب استفاده کنند. علاوه بر این هر یک از متون فارغ از ضعف و قوت، ارائه دهنده وجهی از محتوا هستند و ایده و زاویه دید متفاوت و خاص در آنها می تواند پرورش یافته، الهام بخش و مبنای تولید آثار دیگری به شکل نماهنگ و نمایشنامه قرار گیرد.
هر فصل از کتاب بیانگر موضوعی محوری از آیات سوره است که هر کدام از آنها با موضوع محوری و اصلی سوره است که عموما سعی شده تا چیدمان کتاب بر مبنای آن محور اصلی باشد. به هم مرتبط و متصل هستند. همه مطالب یک فصل نیز در صدد هستند تا عنوان همان فصل را توضیح دهند.

سوره زلزله را که می خوانی، خود را زلزله زده ای می یابی که زمین را با تمام وجود احساس می کند. زمین در این سوره موجودی دارای شعور است که بر نیک و بد اعمالت حساسیت دارد. این سوره را که می خوانی، قدرت وحی را درک میکنی که می تواند زبان زمین را هم گویا کند. این سوره را که می خوانی، خیر و شر اعمال، ذره ذره به تو القاء می شود. انسانی می شوی از سر قیامت بازگشته، که نسبت به اعمالش دقیق و پر تلاش است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما