بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. نقد و بررسی نظریه های عدالت
  • نقد و بررسی نظریه های عدالت

نقد و بررسی نظریه های عدالت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 590210003022
به من اطلاع بده

تحلیل انتقادی برخی از نظریه های مهم و اثرگذار در باره عدالت پژوهی، از اهداف اصلی نگارش این اثر به شمار می آید.

این اثر ابتدا ابعاد و مسایل عدالت پژوهی را بررسی کرده، مفهوم آن را از نظر می گذراند تا راهی به سوی جنبه اخلاقی و ارزش عدالت و جنبه های معرفت شناختی عدالت پژوهی باز کند. نویسنده در ادامه مفهوم عدالت را در اندیشه فیلسوفان کلاسیک بررسی و نظریه های عدالت در آرای افلاطون، ارسطو و فارابی را واکاوی می کند.

بررسی این مفهوم چالش برانگیز در اندیشه های مدرن، بخش بعدی این اثر را تشکیل و «تجربه گرایی در برابر عقل گرایی» یکی از مباحث این اثر را به خود اختصاص می دهد.

نویسنده در ادامه پژوهش هایش به تحلیل و بررسی نظریه عدالت «رالز» که شهرت جهانی دارد، می پردازد و سپس اختیارگرایی را در کنار عدالت اجتماعی و جامعه گرایان را با توجه به مقوله عدالت از نظر گذرانده، بررسی می کند.

کتاب «نقد و بررسی نظریه های عدالت» در 540 صفحه از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط