بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • معنا در تاریخ

معنا در تاریخ

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : کارل لوویت

مترجم : سعید حاجی نصیری | زانیار ابراهیمی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 393

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5906310003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

انسان مدرن یک چشم با ایمان می بیند و یک چشم با عقل. از این روست که دیدگاهش در باب تاریخ، دیدگاهی مغشوش و آشفته است. تاریخ جهان غربی قرن ها از منظر مسیحی یا کلاسیک نگریسته می شد؛ از منظر ایمانی ژرف به پادشاهی خداوند یا باور به چرخه های ابدی و تکراری زندگی. با این همه، ذهن نه مسیحی است و نه پاگانی و تفاسیر مدرن از تاریخ ریشه ای مسیحی و پیامدی غیرمسیحی دارند.

کارل لوویت (1987- 1973) استاد فلسفه در دانشگاه هایدلبرگ، در شرح این نظریه، با فیلسوفان قرن هجدهم و نوزدهم شروع می کند، فیلسوفانی که به لحاظ تاریخی به ما نزدیک ترند و شرحش را تا کتاب مقدس پی می گیرد و از این طریق آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان را تحلیل می کند. «معنا در تاریخ» کتابی است متفاوت و بسیار پر اهمیت ... . لوویت استاد تفاسیر فلسفی است و هر یک از فصل های کوتاه و پرمغزش همچون اثری هنری موزون و هماهنگ اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط