فراخوانی فراخوانی ...

شاخص های ارتباطات اجتماعی در جامعه اسلامی

الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

مولف : جمعی از نویسندگان | حسن یوسف زاده

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 442

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
180,000 162,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب حاضر، شاخص های ارتباطات اجتماعی در جامعه اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در این اثر با نگاهی به جغرافیای ارتباطی انسان در عرصه اجتماعی، تعاملات فرد با افراد دیگر (اعضای خانواده، خویشاوندان، همسایگان، دوستان، مؤمنان با وصف عام ایمان، مسلمانان، اهل کتاب، کفار و مشرکین) را مدنظر قرار داده است. تعاملات اجتماعی در جامعه اسلامی بر اصول اخلاقی و ارزش های متخذ از دین استوار است.

کتاب شاخصهای ارتباطات اجتماعی در جامعه اسلامی در 9 فصل نوشته شده است.

این اثر در فصل نخست کلیات را در برمی گیرد که نویسنده در آن تعریف مفاهیم و جغرافیای ارتباطی را مطرح می کند و فصل دوم ارتباطات خویشاوندی است که مفاهیم اهمیت صله رحم، قلمروی صله رحم و اصول حاکم بر روابط خویشاوندی در آن ذکر می شود.

فصل سوم دارای عنوان ارتباطات همسایگی تعریف همسایه و جایگاه همسایه در اسلامی است و فصل چهارم ارتباطات دوستانه است که تعریف دوستی، ضرورت و اهمیت دوستی، اقسام دوستان و دوستی های نکوهیده و اصول حاکم بر روابط دوستی بین مومنان مورد بررسی قرار می گیرد.

فصل پنجم ارتباطات مومنانه است که وصف عام ایمان، جایگاه مومن و ویژگی های عام مومن در حوزه روابط اجتماعی در این فصل مورد کنکاش قرار گرفته است.

فصل ششم دارای عنوان ارتباطات میان فرهنگی است، که تعریف ارتباطات بین فرهنگی و اصول حاکم بر ارتباطات میان فرهنگی مورد نظر است.

فصل هفتم ارتباطات بین مبلغ و مخاطب است که موضوع مهم تبلیغ به مثابه یک حرفه و ارتباطات حرفه ای تبلیغ را مورد نظر قرار داده است و فصل هشتم ارتباطات میان مدیر و زیرمجموعه را بررسی می کند.
فصل نهم نیز دارای عنوان شاخص های ارتباطات رسانه ای است که تعریف مفاهیم، شاخص های ایجابی پیام و در واقع شاخص های سلبی پیام مورد بررسی قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط