loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دو خاطره: سفرنامه پاریس، عوج کلاب

ناشر به نگار

نویسنده داریوش مهرجویی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 200

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این کتاب شامل دوسفرنامه به قلم آقای داریوش مهرجویی است؛
سفرنامه اول تلفیقی بین واقعیت و خیال است و شخصیت ها حقیقی نیستند، اگر هم هستند اسم های شان خیالی است و ماجرای سفر (یا به قول مهرجویی تبعید خودخواسته) کارگردانی به پاریس است در سال های 1981 تا 1985 میلادی.
کارگردانی ایرانی برای شرکت و اکران فیلمش در کن راهی فرانسه می شود، اما فیلم به خاطر شرایط بحرانی کشور و تصمیم عوامل کانون پرورش فکری به جشنواره نمی رسد. پاریس ماجرای زندگی کارگردان و خانواده اش در پاریس و ماجرای اطرافیانشان است.
این نوشته شرح زندگی بسیاری از ایرانیان در آن دورۀ زمانی خاص در خارج از ایران است که با قلم شیرین مهرجویی نوشته شده است. در انتها فیلم نامه ای به نام کافه ترمینوس نیز همراه این متن است که روند ساخت فیلمش در سفرنامه توضیح داده شده است.

بخش بعدی کتاب (عوج کلاب) سفرنامه داریوش مهرجویی به دوبی است. مهرجویی همراه با گروهی از فیلم سازان راهی دوبی می شوند تا برای شرکت در مراسم اسکار ویزای آمریکا بگیرند، اما در فرودگاه دوبی مهرجویی را به خاطر قرص اُگزازپام و قرص سرماخوردگی بازداشت می کنند، این سفرنامه ماجرای چند روزی است که داریوش مهرجویی در بازداشتگاه بوده و با نگاه تیزبینش بی عدالتی در آن جا را توصیف کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما