بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. شهرها و تجارت ایران در دوره قاجار: گزارش کنسول ابوت از اقتصاد و جامعه ایران (1866-1847م)
  • شهرها و تجارت ایران در دوره قاجار: گزارش کنسول ابوت از اقتصاد و جامعه ایران (1866-1847م)

شهرها و تجارت ایران در دوره قاجار: گزارش کنسول ابوت از اقتصاد و جامعه ایران (1866-1847م)

ناشر : امیرکبیر

نویسنده : کیث ادوارد ابوت

مترجم : سید عبدالحسین رئیس السادات

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 336

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5926510003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

کتاب یکی از بارزترین نمونه های همه آن محاسنی است که برای یک کتاب تاریخ ذکر کرده اند. اثر حاضر در عین این که جذابیت یک کتاب تاریخ را دارد، کتابی است تخصصی در اوضاع اقتصادی-اجتماعی، محیط زیست جانوری، جغرافیا و جغرافیای تاریخی اواسط دوره قاجار که در آن به محصولات هر منطقه، خراج یا مالیات، معادن، صادرات و واردات، حمل و نقل، راه ها و فاصله ها، جمعیت شهرهای عمده، قبایل ترک و عرب و فارس و بلوچ و کرد و ترکمن و شاخه های آن ها و...پرداخته است.

از جمله دیگر برجستگی های کتاب مقدمه ارزشمند آن است که در آن نشانی کتاب ها و مقالاتی داده شده که سودمند اهل پژوهش تاریخ ایران دوره قاجار است.

ابوت، کنسول بریتانیا در تهران و تبریز بین سال های 1841 و 1868 یادداشت هایی با کیفیتی عالی به وجود آورد و مجموعه ساز داده ها و آمار و اطلاعات اقتصادی، جغرافیایی و اجتماعی شد و گستره ای کامل از موضوع دیپلماتیک، تجاری و اقتصادی را پوشش داد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط