فراخوانی فراخوانی ...

تاریخ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تشیع در آذربایجان (از آغاز تا طلوع دولت صفوی)

مولف : اصغر منتظرالقائم | سید مسعود شاهمرادی

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 221

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
150,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تاریخِ تشیع در آذربایجان به دو دوره متمایز قابل تقسیم است: دوره اول از ورود مفاهیم شیعی به آذربایجان در قرن اول هجری تا حمله مغولان در اواسط قرن هفتم هجری را در بر می گیرد و می توان آن را «دوران گسترش غیرمنسجم و ناپیوسته تشیع» در این سرزمین نام گذاری کرد؛ در این دوران با وجود فعالیت شیعیان در این ناحیه، مذهب تشیع در بین عامه مردم آذربایجان رواج چندانی نیافت.

در دوران دوم که از حمله مغولان تا برپایی دولت صفویه در اوایل قرن دهم هجری را شامل می شود و می توان آن را «دوران گسترش منسجم و پیوسته تشیع» در آذربایجان نام گذاری کرد، مذهب تشیع رونق بسیار بیشتری در این دیار یافت؛ از اسباب مهم این امر توجه وتمایل حکومت های مسلط بر آذربایجان به تشیع و همچنین رواج روزافزون گونه ای از تصوفِ دارای مفاهیم و عناصر شیعی در این ناحیه بود.در این کتاب سعی شده تا هر آنچه می تواند در نشان دادن تصویری از چشم انداز تشیع (در معنای عام و دربرگیرنده گرایش ها و فرقه های گوناگون آن) در آذربایجان یاری رساند، استفاده شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط