loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بررسی سبک زندگی غربی

ناشر پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام

نویسنده فاطمه ابوترابیان

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 232

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر بیان برخی از معیارهای زندگی در جهان غرب و آسیب شناسی این نوع زندگی از دیدگاه برخی از اندیشمندان غربی است. در این اثر نخست به تبیین معنا و مفهوم زندگی و هدف از آن پرداخته شده و برخی از نظریات رایج در غرب در این زمینه بیان شده است. نویسنده در همین زمینه به بیان دیدگاه آلفرد آدلر یکی از فیلسوفان و جامعه شناسان غرب در مورد معنای زندگی و اهداف و شاخص های آن اشاره نموده و پس از آن به مطالعه سبک زندگی در جهان غرب و مؤلفه های مربوط به آن پرداخته است.

نویسنده در همین زمینه به اموری مانند: مصرف گرایی، لذت جویی، تجمل گرایی، فن آوری، سرمایه داری، شهرنشینی، موسیقی، شبکه های اجتماعی، رسانه های پیشرفته، ماهوراه، سینما، روابط جنسی، دین گریزی، تسامح، سکولاریسم و سنت گریزی در فرهنگ غرب اشاره نموده و معتقد است که این امور منجر به سقوط انسان غربی شده و او را از حقیقت زندگی دور نموده و برای او احساس پوچی و تهی بودن ایجاد نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما