فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

آشنایی با حکمت الهی


آشنایی با علوم اسلامی

ناشر کتاب : دارالعلم
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1375
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 183
وزن(گرم): 236
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 23 آبان 1396
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 24 آبان 1396
کد : 59623
تعداد بازدید: 38
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

40000 ریال
معرفی کتاب
اساتید و مدرسان فلسفه اسلامی، چه در حوزه و چه در دانشگاه، به این نتیجه رسیده اند که «بدایه الحکمه»، به عنوان اولین گام در فراگیری فلسفه اسلامی، کتابی سنگین و دیریاب است، و نوآوران فلسفه اسلامی باید، سابق برآن، کتابی را بگذارند که بیشتر بر تبیین مفاهیم و اصطلاحات و بیان نفس مدعا تکیه داشته باشد، و کمتر وارد استدلال های پیچیده و دشوار شود.
با توجه به این نکات، نگارنده درصدد برآمده تا با تدوین «التمهید فی الحکمه الالهیه» این خلاء را پر کند. این کتاب، گزیده ای است از کتاب «بدایه الحکمه»، با پاره ای تغییرات که حجم آن را به حدود یک سوم رسانده است. اما این گزینش کاملا منطقی و اصولی بوده است.
کتاب حاضر، ترجمه «التمهید فی الحکمه الالهیه» است، با این تفاوت که به این مکتوب ضمیمه ای برای مطالعه تحت عنوان فلسفه مشاء، اشراق و حکمت متعالیه، افزوده شده است. این ضمیمه برگرفته از آثار شهید مطهری (ره) است.


مولف
علی شیروانی
در سال 1343 در تهران متولد شد. در سال 56 به فراگیرى علوم حوزوى علاقه مند گشته، فراگیرى علوم حوزوى را در مدرسه ملامحمد جعفر (معروف به مدرسه مجتهدى) آغاز کرد، و همزمان با گذراندن دوره دبیرستان ـ در رشته ریاضى فیزیک ـ صرف و نحو و معانى و بیان و منطق و اصول فقه و فقه را نزد اساتید برجسته حوزه تهران (آیةالله ضیاء آبادى، آیةالله رحمانى، آیةالله رئوفى و دیگران) فرا گرفت. در سال 61 پس از اخذ دیپلم، براى ادامه تحصیل به قم هجرت کرد. در سال تحصیلى 64ـ 65، بنا بر تقاضاى امام جمعه وقت و مدیر مدرسه، براى تدریس به حوزه …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!